شیوه نگهداری رز جاودان
ارسال شده در هدیه

بسیاری از افراد در مواقع خریدن کادو با مشکلات زیادی مواجه می شوند و نمیتوانند انتخاب درستی داشته باشند.بهترین کادویی کهمی توان به افراد داد گل است.چه بسا که این گل هم طبیعی باشد هم ماندگاری بالایی داشته باشد.پیشنهاد ما به شما رز جاودان استکه ماندگاری بسیاری بالایی دارد و می توان با چند نکته ساده و مهم از آن به خوبی نگهداری کرد.در قسمت وبلاگ ما برای دانستن راز ماندگاری رز جاودان میتوانید مقاله عمر و ماندگاری رز جاودان را بخوانید.
عمر و ماندگاری رز جاودان ما در این مقاله به بررسی نحوه آبیاری رز جاودان،رطوبت و دما،نحوه ی تابش نور خورشید به رزجاودان،چگونگی پاک کردن گردوغبار از روی آن و همچنین قرار گرفتن در نزدیکی مواد شیمیایی و اینکه در صورت انجام دادن نباید های آن،چه کنیم به شما توضیحات لازم و کافی را خواهیم داد.

برای اینکه بااین رز ها بیشتر آشنا بشوید,حتما اول مقاله رز جاودان چیست را مطالعه کنید.

شیوه نگهداری رز جاودان ونحوه ی آبیاری آن :

رز جاودان یا رز ابدی به هیچ نوع آبیاری نیاز ندارد و در حقیقت هیچ گاه نباید از داخل باکس های تزیینی که در آن قرار گرفته است خارج شود؛زیرا باعث از بین رفتن گلبرگ های رز جاودان می شود و گل از بین می رود.این گل از آبی که در خود ذخیره دارد استفاده می کند و به آبیاری احتیاج ندارد.پس به هیچ عنوان رز جاودان را آبیاری نکنید.

شیوه نگهداری رز جاودان

شیوه ی نگهداری رز جاودان ونحوه ی پاک کردن گردو غبار ازآن:

هیچ گاه رز ابدی را از جا و محفظه ی خود خارج نکنید تا گردوغبار و کثیفی روی آن بنشیند اما اگر بنابرهر دلیلی که آن را خارج کردید و گردو غبار روی آن نشست به هیچ وجه آن را با دستمال خیس و حتی خشک تمیز نکنید.بهتر است گل را با فشارهوایی ملایم تمیز کنید و سریعا داخل باکس خود قرار دهید. زیرا رز جاودان بسیار حالت شکننده دارد ودستمال آن را ازبین می برد.

شیوه نگهداری رز جاودان ورطوبت ودمای مناسب برای رز جاودان:

سومین مورد برای شیوه نگهداری رز جاودان،دمایی که رز جاودان باید در آن قرار داشته باشد. باید رطوبت کافی را با توجه به گل داشته باشد.زیرا رطوبت زیاد باعث از بین رفتن گل می شود و آن را خراب می کند.بهنراست دمایی معینی را برای گل انتخاب وایجاد کنیم که رطوبت بالایی نداشته باشد. رزهای جاودان رطوبت کافی در خود دارند و اگر از باکس خارج نشوند مشکلی به وجودنمیاید اما حتی اگر از محفظه وباکس خود خارج هم نشد حتما به رطوبت آن توجه کنید.برای دانستن دقیق تر اندازه رطوبت هوا بهتنظیم شرایط محیطی در گلخانه گل رز  مراجعه کنید.

شیوه نگهداری رز جاودان

شیوه ی نگهداری گل جاودان و نحوه ی تابش نور خورشید به رزابدی:

مورد چهارم شیوه نگهداری رز جاودان چگونگی تابش نور خورشید است.همان طور که می دانید بیشتر گل ها به تابش نور خورشیدبرای رشد کردن احتیاج دارند اما بعضی از آن ها با تابش نور مستقیم خورشید از بین میروند و می سوزند.نگهداری رز جاودان نیزبه همین شکل است و اصلا به تابش نور مستقیم خورشید احتیاج ندا رد. تابش نور خورشید باعث می شودرطوبت موجود در گل تمام و خشک شود و از بین برود.پس هیچ گاه برای نگهداری آن گل را در معرض تابش نور خورشید نگذارید تا گل از بین نرود وماندگاری بالاتری داشته باشد.

شیوه نگهداری رز جاودان وتأثیر مواد شیمیایی برای ازبین نرفتن رزابدی:

رز جاودان هیچ گاه نباید در معرض و نزدیکی مواد شیمیایی و رنگی قرار بگیرد.زیرا مواد شیمیایی تأثیر منفی روی گل می گذاردو باعث واکنش های شیمیایی می شود که گل را از بین می برد.بهتر است آن را به هیچ عنوان در نزدیکی مواد شیمیایی قرار ندهیدتا ماندگاری طولانی تری را داشته باشد.این یکی از شیوه های نگهداری رز جاودان است که باید به آن توجه شود.

شیوه نگهداری رز جاودان

حرف آخربرای شیوه نگهداری رز ماندگار:

رز جاودان که به رز ابدی نیز معروف است اگر خوب و در شرایطی که ذکر شد نگهداری شودمی تواند بین یک تا سه سال بعضی مواقع نیز تا هفت سال هم دوام بیاورد.پس برای از بین رفتن آن نگران نباشید.میتوانید با رعایت نکات بالا که شیوه نگهداری رزجاودان را به طور کامل گفته است،گلی بسیار زیبا و ماندگار خواهید داشت.
شما می توانید رز جاودان را در باکس ها و رنگ های به سلیقه ی خود و با استفاده از ریسه های که با باتری کار میکند تهیه کنید یاحتی رز جاودان را به صورت موزیکالی تهیه کنید.حتی رز جاودان را می توانید با کارت پستال هایی که خود انتخاب می کنیدسفارش دهید.

این گل ها در سایز و تعداد مشخصی که شما به ما سفارش می دهید تهیه می شود و به دست شما مردم عزیز میرسد؛همچنین از قیمت های آن اصلا نگران نباشید؛زیرا شما می توانید از تخفیف های ویژه این سایت بهره مند شوید و یک هدیه به یادماندنی،زیبا و خاص را به عزیزترین فرد زندگی خود هدیه دهید.هدف ما رضایتمندی و راحتی شما دوستان عزیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو

WhatsApp chat