چگونه رز جاودان بسازیم؟
ارسال شده در هدیه

آیا تا به حال این سوال به ذهنتان خطور کرده که چگونه می توان گل هایی را که هدیه گرفته ایم یا هر گل طبیعی که در خانه داریم را همانند روز اول با طراوت نگه داریم یا به بیانی چگونه رز جاودان بسازیم؟

برای یافتن پاسخ این سوال عجله نکنید!! ما در این مقاله پاسختان را خواهیم داد و به مواردزیر خواهیم پرداخت:

  • در خانه چگونه رز جاودان بسازیم؟
  • مراحل ساخت رز جاودان
  • با دی هیدراته کردن چگونه رز جاودان بسازیم؟
  • با ژل گلیسیرین چگونه رز جاودان بسازیم؟
  • رزها را با پارافین مومیایی کنید

در خانه چگونه رز جاودان بسازیم؟

برندهای مختلف از روش های متفاوتی برای ساخت رز جاودان استفاده می کنند که البته این روش ها را افشا نمی کنند. روش هایی نیز وجود دارد که شما می توانید در خانه هم رزی با ماندگاری بالاتر بسازید اما همانطور که واضح است نباید انتظار داشت به کیفیت رزهای جاودان گل فروشی ها برسد.

ما روش های مختلف اینکه چگونه رز جاودان بسازیم را در اختیار شما قرار می دهیم تا ازداشتن رز جاودان لذت ببرید.

چگونه رز جاودان بسازیم؟

مراحل ساخت رز جاودان

1.فرایند خشک کردن

درابتدا گل هایی را که مقاومند و به اندازه کافی شکفته شده اند و از هر جهت عالی هستند را انتخاب می کنیم. سپس رطوبت گل های دستچین شده را می گیرند وآن را در محلولی حاوی اتانول قرار می دهند تا رنگ گل از بین رفته و به رنگ سفید درآید.

چگونه رز جاودان بسازیم؟

2.فرایند تریتینگ

در این مرحله گل هایی که به رنگ سفید در آمده اند و رطوبتشان گرفته شده است را داخل یک محلول حاوی گلیسیرین ، رنگ وروغن و مواد مخصوص دیگر قرار می دهند تا این مواد جایگزین سمغ طبیعی داخل گل شوند و بدین صورت عمر و ماندگاری گل افزایش پیداکند.

چگونه رز جاودان بسازیم؟

3 .بررسی کیفیت گل ها

بعد از انجام مراحل قبل گل ها برای ارزیابی سالم بودن گلبرگ ها ، رنگ و شادابی آنهاآماده می شوند تا گل هایی که فاقد کیفیتند و طراوت و شادابی مورد نظر را ندارند در بازارتوزیع نشوند.

چگونه رز جاودان بسازیم؟

4 .تزیین و تکمیل گل ها

گل های بی نقص در این مرحله تزیین شده و در باکس های شیشه ای که غالبا از جنس پیرکس هستند قرار می گیرند تا از ورود آلودگی و غبار جلوگیری شود و گل در برابرضربه ایمن بماند وعمر گل کوتاه نشود.

چگونه رز جاودان بسازیم؟

حال چگونه رز جاودان بسازیم ؟ در ادامه شما را با روش های دیگر ساخت رز جاودان آشنایتان می کنیم :

با دی هیدراته کردن ، چگونه رز جاودان بسازیم؟

➢ رزها را درون ظرفی که ارتفاعش بلندتر از گل باشد قرار دهید تا فشاری به گل وارد نشود.

➢ حالا ژل سیلیکا را در ظرف بریزید به نحوی که تمام گل با ژل پوشیده شود. ژل به سرعت رطوبت داخل گل را می گیرد و بدون آنکه آسیبی به گل برسد آن را خشک می کند.

➢ احتمال آسیب و شکنندگی در گل خشکیده زیاد است پس در هنگام بیرون ریختن ژل این کار را به آرامی انجام دهید تا صدمه ای به گل وارد نشود. حاال گل ها برای قرار گرفتن در محفظه شیشه ای آماده هستند .

تلاش ما دراین مقاله براین بوده است تا روش های نو و گوناگون اینکه چگونه رزجاودان بسازیم را برایتان مطرح کنیم.

اگر می خواهید بدانید چه استفاده های دیگری می توان از ژل سیلیکا کرد پیشنهاد میکنیم سیلیکا ژل چیست و چه استفاده هایی می توان از آن کرد را مطالعه کنید.

با ژل گلیسیرین چگونه رز جاودان بسازیم؟

دو روش برای استفاده از گلیسیرین در ساخت رز جاودان وجود دارد؛

1 )گل ها را درون ظرفی از گلیسیرین خشک قرار دهید و روی آن را کامال بپوشانیدواجازه دهید دوهفته در این ظرف باقی بماند این کار عالوه بر حفظ طراوت گل ماندگاریش را افزایش می دهد.

2 )گل ها را درون محلولی از آب و نمک و گلیسیرین بگذارید و خوب بچرخانید وسپس خارج کنید و به صورت عمود در بطری خالی قرار دهید تا خشک شود. گلها را در باکس شیشه ای قرار دهید.

رز جاودان چیست شما را با انواع رز جاودان آشنا می کند.

چگونه رز جاودان بسازیم؟

رزها را با پارافین مومیایی کنید.

➢ تا می توانید پارافین جامد را خرد کنید و به صورت تکه های ریز در آورید تاپارافین گلوله نشود. سپس پارافینی که در قوطی قرار دادید را درون آب در حال جوشیدن بگذارید تا به آرامی با حرارت غیر مستقیم ذوب شود.

➢ قبل از اینکه گل ها را در پارافینی که قبلا ذوب کرده اید قرار دهید ، گلبرگ هایپژمرده که باعث می شوند کارتان شکل و ظاهر خوبی نداشته باشد و حتی عمر گل را کوتاه می کند را جدا کنید.

➢ صبر کنید تا پارافین از حرارت بیفتد تا گل آسیب نبیند سپس گل ها را در پارافین فروبرده و خوب بچرخانید تا تمام گل به پارافین آغشته شود و بعد گل را به سرعت از پارافین خارج کنید.

➢ حالا وقت آن رسیده که گل ها را به صورت عمود در بطری خالی قرار دهید تاخشک شود. بعد از خشک شدن گل ها برای تزیین و قرار گرفتن در باکس آماده اندو اینگونه ما روشی نو آموخته ایم که چگونه رز جاودان بسازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منو

WhatsApp chat